24 września 2012 roku rozpoczęły się Targi European Photovoltaic Solar Energy Conference and Exhibition. Tegoroczna, 27. edycja targów odbywać się będzie w dniach 24-28 września we Frankfurcie nad Menem.

Tegoroczne targi EU PVSEC mają potwierdzić, że europejska branża fotowolaticzna nie zwalnia - mimo obniżek dopłat do produkcji zielonej energii w Niemczech i we Włoszech, czyli na czołowych rynkach fotowoltaicznych - nie tylko na Starym Kontynencie, ale na całym świecie.

Organizatorzy zapowiadają udział rekordowej ilości wystawców i uczestników. Swoją ofertę we Frankfurcie ma prezentować 670 wystawców, a targi i konferencje odbywające się w ramach 27. edycji EU PVSEC ma odwiedzić około 30 tys. gości - w tym czołowych europejskich polityków i przedstawicieli Brukseli.

W tym roku kluczowymi tematami konferencji i warsztatów odbywających się w ramach frankfurckiego EU PVSEC mają być m.in. ceny paneli PV i czynniki wpływające na ich wysokość, automatyzacja procesów produkcyjnych, integrowanie fotowoltaiki z architekturą oraz innowacje w braży PV.

Wśród wystawców EU PVSEC znajdą się także firmy z Polski.

Więcej informacji o 27. edycji PV EU PVSEC znajdą Państwo na stronie: 

http://www.photovoltaic-conference.com/

Źródło: www.gramwzielone.pl

Aktualności

Statystyki

Produkcja energii

Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej przez PEG wynosi 3,63 mln kWh/rok.

Redukcja CO2

Elektrownia fotowoltaiczna PEG pozwoli na uniknięcie emisji CO2 na poziomie ok. 3,5 tys. ton rocznie.

Nasłonecznienie

Według IMGW dla lokalizacji elektrowni PEG łączna liczba pełnych godzin nasłonecznienia w roku 2011 wynosiła ponad 1900 h.