Polskie społeczeństwo chce korzystać z odnawialnych źródeł energii – wynika z badania TNS OBOP, przeprowadzonego na zlecenie Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO). Prawie połowa ankietowanych jest zainteresowana inwestycjami w energetykę odnawialną.

Z przeprowadzonych przez TNS OBOP badań wynika, że Polacy interesują się odnawialnymi źródłami energii. Aż 45 proc. ankietowanych stwierdziło, że interesuje się inwestycjami w tym sektorze, 21 proc. chce sfinalizować inwestycje w przydomowe, odnawialne źródła energii w ciągu maksymalnie 2 lat.

Z informacji podanych przez IEO wynika, że do tej pory już 223 tys. Polaków zainwestowało w mikroinstalacje OZE (kolektory słoneczne, pompy ciepła, małe elektrownie wiatrowe, kotły na biomasę, mikrobiogazownie czy domowe systemy fotowoltaiczne), a rynek mikroinstalacji jest obecnie wart 4,5 mld zł, natomiast w 2020 r. może wynieść 26,5 mld zł. Jak podkreśla Instytut, inwestycje w przydomowe mikroźródła tylko do produkcji energii elektrycznej wyniosłyby 12 mld zł i dałyby 1,9 GW nowych mocy.

Aktualności

Statystyki

Produkcja energii

Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej przez PEG wynosi 3,63 mln kWh/rok.

Redukcja CO2

Elektrownia fotowoltaiczna PEG pozwoli na uniknięcie emisji CO2 na poziomie ok. 3,5 tys. ton rocznie.

Nasłonecznienie

Według IMGW dla lokalizacji elektrowni PEG łączna liczba pełnych godzin nasłonecznienia w roku 2011 wynosiła ponad 1900 h.